Naslovna Sport TKD Jopa doneo 4 medalje sa Prvenstva BiH u Posušju

TKD Jopa doneo 4 medalje sa Prvenstva BiH u Posušju

Bijeljina.Live |
54

U prepunoj Gradskoj sportskoj dvorani u Posušju, u subotu 23. marta 2019. godine održano je taekwondo Prvenstvo Bosne i Hercegovine za sve uzraste u disciplinama sportskih borbi i formi.

Organizator Prvenstva bio je Taekwondo savez Bosne i Hercegovine, domaćin Taekwondo klub Poskok iz Posušja, a pokrovitelji Prvenstva bili su Opština Posušje i Županija Zapadnohercegovačka.

Takmičenje je održano na 6 borilišta, gdje je u dvije discipline snage odmjeravalo više od 400 takmičara, mlađih i starijih kadeta, juniora i seniora u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Taekwondo klub Jopa iz Bijeljine predstavljalo je osam takmičara koji su osvojili su četri medalje.

Njegos Pantić je osvojio zlatnu medalju junior do 48 kg i ovo mu je 6 titula prvaka BiH zaredom.

Marija Erić je osvojila srebrnu medalju.

Luka Bodirogić i Nemanja Alempić su osvojili po bronzanu medalju.

Lana Jašarević, Bojan Petrović, Nikola Gajić i Nikola Alempić ostali su ovaj put bez medalja.