Naslovna Regija Srpske odbojkašice pregazile Ruskinje za polufinale OI!

Srpske odbojkašice pregazile Ruskinje za polufinale OI!

Novosti |
2392

KAKAV radostan dan. Odbojkašice su nastavile tamo gde su stali rvač Štefanek, košarkašice i vaterpolisti. Dame u plavom su u četvrtfinalu na briljantan način bacile na kolena veliku Rusiju – 3:0 (25:9, 25:22, 25:21). Srpkinje će se u četvrtak u polufinalu sastati sa svetskim prvakom, SAD. Biće to prilika da se Amerikankama revanširaju za poraz u grupi.

Maja Ognjenović i drugarice odigrale su fenomenalno i ispisale novu stranicu srpske odbojke. Uspele su na svojim trećim Igrama da se prvi put plasiraju u polufinale. Sada imaju priliku da stanu uz rame odbojkašima, koji se diče olimpijskim zlatom i bronzom.

Naše dame su u svim elementima nadigrale Ruskinje. Servirale su ubitačno, napadale neumoljivo, blokirale izvanredno, odlično se branile. I primorale rivalke da se osećaju nemoćno.

Impresivne su bile Srpkinje u prvom setu. Fantastično su servirale, napadale, blokirale, sigurne bile u odbrani. Naša dame su iznenadile evropske prvakinje, nisu im dopustile nijednog trenutka da se oporave od šoka. Terzićeve izabranice od početka su krenule silovito, odmah su se odlepile na 8:1. Na trenutak su se Ruskinje vratile (10:6), da bi na servis Tijane Bošković naše napravile novu seriju, 8:0, za 18:6. Rivalke su bile zbunjene, delovale su izgubljeno, dok naše nisu smanjivale gas, sve dok nisu stigle do 25:9.

Agresivne su naše bile i u drugom setu. Nisu odustajale od namere da servisom uzdrmaju Ruskinje. To im je pošlo za rukom, sve vreme su ditkirale ritam. Na servisu je naročito bila opasna Milena Rašić. Ipak, „zbornaja komanda“ se nije predavala. Naše nisu bile spokojne ni kod 20:13, jer su Ruskinje uspele da se primaknu na 22:20. Srećom, u ključnim trenucima neumoljiva je bila Brankica Mihajlović.

Treći set bio je najuzbudljiviji. Kod 11:6 za naše Ruskinje su zaigrale na sve ili ništa i preokrenule na 15:12. Srećom, naše su se na vreme trgle i vratile vođstvo 18:16. Bilo je izjednačeno do 19:19, kada su uspele da se odlepe na 24:20.