Naslovna Regija Srbija i Srpska slave prvo zlato na Olimpijskim igrama

Srbija i Srpska slave prvo zlato na Olimpijskim igrama

Kurir |
5370

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je u finalu, u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, savladao Migrana Arutujnana iz Jermenije.

Meč je završen rezultatom 1:1, ali je Štefanek slavio jer je poslednji uzeo poen.
Ovo je prva medalja za Srbiju u Riju, a druga zlatna u istoriji, nakon što je pre četiri godine u Londonu Milica Mandić bila šampionka u taekvondou.

Takođe, Štefanekovo zlato je prva medalja za rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.

Sjajni srpski as, nekadašnji prvak sveta, sjajno je odradio nastup u Riju, počeo je ubedljivom pobedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, dok je u polufinalu “tuširao” Gruzijca Šmagija Bolkvadzea 7:0.

Vučić i Udovičić čestitali Štefaneku

Premijer Srbije Aleksandar Vučić čestitao je rvaču Davoru Štefaneku osvajanje zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i poručio da je Srbija ponosna na njega i njegov tim.

“Gospodine Štefanek, alal vera, Srbija je večeras srećna i ponosna na Vas i Vaš tim! Hvala za sve!” objavio je Vučić na svom tviter nalogu.

Štefanek je osvojio zlato pošto je u finalu, u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, savladao Migrana Arutujnana iz Jermenije.

I ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Štefaneku osvajanje zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Riju.

“Svaka čast Davore, svaka čast olimpijski šampione! Ti si ponos Srbije, neko ko je pokazao kako se svim srcem i snagom bori za svoju zemlju, za Srbiju! Doneo si olimpijsko zlato našoj zemlji posle 32 godine i svim srcem i kao ministar i kao nekadašnji kolega čestitam i tebi i tvom stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije! Bravooooooo”, navodi se u čestitki ministra Udovičića.