Naslovna Regija SJAJNI SRBI: Vaterpolisti i košarkašice Srbije u polufinalu, a Štefanek u finalu!

Portal Grad Bijejina |
1051
Sjajan dan za srpski sport se nastavlja, posle Štefaneka i košarkašica i vaterpolisti su se “probudili”. U četvrtfinalu su konačno pokazali pravo lice, sjajnu igru i savladali Španiju sa 10:7.

Briljirali su Dušan Mandić i Filip Filipović, a osim sjajne igre u napadu je i odbrana bila na dobrom nivou.

Za finale će igrati sa boljim iz meča Grčka-Italija.

Košarkašice napravile čudo i pobedile do sada nepobedivu Australiju!

kosarkasice-foto-dado-dilas-1471363225-971345

Košarkašice Srbije će se u borbi za finale sastati sa boljim iz meča Spanija – Turska

U prvoj četvrtini Srbija, koja je prvak Evrope  je odigrala odlično, ali je bilo evidentno da nemamo rešenje za centra Australije Kembridž, koja je brzo bila dvocifrena. U tom periodu igre,  dobro jeu napadu igrala Sonja Petrović, koju je hrabro pratila Dragana Stanković.

U drugoj četvrtini Srbija je uglavnom bila u zaostatku, ne većem od pet poena. Dobro je funkcionisala odbrana, ali je u napadu promašeno mnogo zicera. Uz sve to, naša najbolja košarkašica Sonja Petrović je u 19. minutu sa bolnom grimasom posle pada na rame napustila teren.
Iako je meč nastavila u najjačem sastavu Srbija je na startu trećeg kvartala imala zaostatak 48:42, ali je odbranom uspela da se vrati. Naš tim je i preokrenuo rezultat, ali je posle 30. minuta gubio 52:51.

Poslednji kvartal počeo je ujednačenom igrom oba tima, a Srbija je nešto više od 5. minuta pre kraja vodila 62:61. Od tog momenta viđeno je mnogo borbe i malo poena. Srbija je izdržala i posle poena Ane Dabović izborila polufinale, kojem se osim ekipe malo ko nadao.

Srbija ima medalju, Štefanek u finalu!

davor-stefanek-foto-reuters-1471360948-971301

Srpski rvač u četvrtfinalu savladao Nemca Franka Šteblera sa 6:2. U polufinalu savladao Gruzijca sa 7:0

Neverovatni Davor Štefanek! Posle pobede nad svetskim prvakom Frankom Šteblerom (Nemačka) od 6:2 slavio je i u polufinalu!

Plasman u finale je izborio tako što je “tušem” savladao Šmalgija Boklvazea (Gruzija). Ukupni rezultat je bio 7:0!

Dakle, Srbija ima medalju, a odgovor na pitanje koju ćemo dobiti večeras. Meč protiv Migrana Arutjanjana (Jermenija) je na programu posle 22 časa.