Završen teniski turnir

SRNA |
381
Milići - Ljetni dani kulture i sporta

U Milićima je večeras, dodjelom medalja i pehara, završen teniski turnir u okviru manifestacije “LJetni dani kulture i sporta”.

Na turniru je učestvovalo dvadesetak takmičara iz Milića, Bratunca i Bijeljine, uzrasta od osam do 14 godina.

Pobjednik turnira u mješovitoj grupi, uzrasta do osam godina, je tamičar teniskog kluba “Boksit” iz Milića Nikola Dukić, koji je u finalnom meču savladao klupskog drugara Pavla Stojanovića.

U konkurenciji djevojčica do 12 godina, član “Boksita” Ivana Durmić pobijedila je u finalu Tamaru Stanišić iz bijeljinskog “Top-spina”, dok je u konkurenciji dječaka istog uzrasta Saša Varagić iz Teniskog kluba “Bratunac” savladao u finalu Đorđa Dragičevića iz “Boksita”.

Milićanka Ivana Durmić pobijedila je i u konkurenciji djevojčica do 14 godina, savladavši u finalu klupsku koleginicu Nataliju Vujadinović.

Član Organizacionog odbora i glavni sudija turnira Blaženka Jovanović rekla je Srni da je tokom dvodnevnog takmičenja odigran zanimljiv i dinamičan tenis, te da je uočljiv napredak mladih teniskih nada.

U okviru “LJetnih dana kulture i sporta” sutra će u sportskoj dvorani u Milićima početi dvodnevni košarkaški turnir za kadete.

Obezbijeđen je nagradni fond od 10.000 KM, a sastav učesnika, među kojima su najavljeni “Igokea” iz Aleksandrovca, “Vojvodina” iz Novog Sada, beogradski “Dinamik”, “Leotar” iz Trebinja, “Vrelo” iz Čajniča, zvornička “Drina”, “Bijeljina plus” i domaći “Boksit”, garantuju kvalitetnu košarku.

Organizator i finansijer “LJetnih dana kulture i sporta” je Kompanija “Boksit” iz Milića.